Ексклюзивний дистриб’ютор в Україні
ТМ зареєстрована в Україні

Перші ознаки старіння. Профілактика зневоднення шкіри або як повернути шкірі необхідну вологу

Вже з 30 років шкіра може ставати сухішою і тоншою, починає знижуватися її пружність. Косметологам і виробникам косметики добре відомо, що якщо наситити шкіру вологою, вона відразу матиме молодший вигляд: зменшиться глибина зморшок, тон шкіри стане світліший, вона стане більш пружною. Лікарі рекомендують застосовувати зволожуючі засоби, які лише підтримують водний баланс шкіри, не дозволяючи їй зневоднюватися. Одні з них утворюють на шкірі плівку, що притягає воду (щось на зразок водної мантії), але не заважає їй дихати, інші допомагають шкірі формувати власні системи утримання вологи.

Дуже важливо також не допускати загального зневоднення тіла. Необхідно випивати не менше 8 склянок чистої води в день. При цьому потрібно пам'ятати, що напої в складі яких наявний кофеїн (кава, чай, кока-кола і т.д.) і алкоголь, навпаки, збільшують ризик зневоднення і викликають процес закислення всього організму.

Зневоднення шкіри і руйнування епідермального бар'єру

Одним з перших ознак старіння шкіри є її видиме в'янення. Шкіра як би втрачає життєві сили, стає менш пружною, виглядає сухою і втомленою. Симптоми старіння шкіри з'являються задовго до появи перших зморшок і є для більшості жінок першим нагадуванням про те, що пора активно доглядати за шкірою. Шкіра починає зневоднюється з епідермісу. Відбувається це через те, що епідерміс позбавлений кровоносних судин, які могли б поповнювати в ньому запаси вологи. Основну частину рідини епідерміс отримує з дерми. Вода просочується в верхні шари шкіри за законом дифузії, переходячи з насиченою вологою дерми в більш сухі верхні шари. Досягнувши сухого рогового шару, вона прагне продовжити свій рух і перейти в ще більш суху атмосферу. Епідерміс нагадує прикордонний пункт, через який безперервно триває рух народу. Кількість людей, одночасно скупчившихся на митниці, буде визначатися швидкістю їх прибуття, так і швидкістю від'їзду. Також і зволоженість епідермісу залежить від того, скільки води надходить в нього з дерми і з якою швидкістю вона випаровується з поверхні шкіри. Чим краще роговий шар буде утримувати вологу, тим більше зволоженим стане епідерміс.

Для того щоб вода не випаровувалася, роговий шар повинен бути прикритий чимось непроникним для води. Поліетилену і пластику в організмі немає, зате є жири, які теж можуть бути перешкодою для води. На поверхні шкіри знаходиться тонкий прошарок шкірного сала, який захищає шкіру від зневоднення, як віск захищає від висихання шкірку рослин. І все ж, якщо видалити шкірне сало, шкіра не стане сухою. Так, у маленьких дітей шкіра майже не виробляє шкірного сала, проте вона залишається пружною і свіжою. Головною перешкодою на шляху випаровування рідини служать особливі структури в роговому шарі, які отримали назву епідермального бар'єру. Вони складаються з добре організованих ліпідних пластів, які міцно зшиті один з одним і оточуючими роговими лусочками. Дослідження показують, руйнування ліпідного прошарку рогового шару негайно призводить до збільшення випаровування води і до зневоднення шкіри. З віком шкіра виробляє менше шкірного сала, тому вчені довгий час вважали, що саме це і є причиною її зневоднення.

Зараз доведено, що основна причина сухості і старіння шкіри полягає в пошкодженні ліпідного прошарку рогового шару, який і є справжнім зберігачем вологи. Гостре порушення бар'єрної функції шкіри виникає при її контакті з детергентами і розчинниками, які можуть входити до складу очищувальних лосьйонів, миючих засобів, а також при впливі УФ-випромінювання. У молодому віці, коли шкіра сповнена сил, гостре пошкодження епідермального бар'єру не призводить до драматичних наслідків. Отримавши сигнал про те, що бар'єр порушений, клітини епідермісу починають синтезувати нові ліпіди і відновлюють ліпідний шар.

Після 30 років відновлення ліпідного шару йде все повільніше. У ліпідному бар'єрі накопичуються пошкодження, що призводить до підвищення проникності шкіри. Збільшується не тільки випаровування води - зростає ймовірність проникнення в дерму шкідливих речовин, які ушкоджують клітини епідермісу. Це призводить до ще більшого уповільнення відновлення ліпідного бар'єру і до подальшого зневоднення шкіри. Важливу роль в порушенні епідермального бар'єру грає нестача незамінних жирних кислот в організмі людини. До них відносяться дві поліненасичені жирні кислоти - лінолева і альфа-ліноленова. Інша необхідна для здоров'я шкіри жирна кислота - гамма-ліноленова - хоча і може бути синтезована в організмі з лінолевої кислоти, але ферменти, відповідальні за цей синтез, стають менш активні з віком. Дефіцит незамінних жирних кислот призводить до хронічного порушення бар'єрних властивостей шкіри. Ще одна поліненасичена жирна кислота - арахідонова - в достатній кількості надходить з м'ясною їжею, тому її дефіцит спостерігається вкрай рідко. Арахідонова кислота є попередником багатьох біологічно активних речовин в організмі, які беруть участь в регуляції запальних процесів. Комплекс лінолевої, альфа-ліноленової і арахідонової кислот називають вітаміном F. Симптоми дефіциту вітаміну F: сухість, почервоніння і лущення шкіри. Вітамін F необхідний для нормального формування захисного епідермального ліпідного бар'єру. Ми вже говорили, що ліпіди епідермісу організовані в багатошарові пласти і що саме такий структурований ліпідний прошарок є найкращою перешкодою для води. Незамінні жирні кислоти відіграють роль поперечних зшивок між сусідніми ліпідними пластами. Завдяки цим зшиванням ліпідний бар'єр не розшаровується і добре утримує вологу. При дефіциті незамінних жирних кислот надійність водоутримуюча шару епідермісу знижується, шкіра зневоднюється і в'яне. Щоб зберегти здоровий молодий вигляд шкіри, варто регулярно застосовувати в комплексному догляді зволожуючі і живильні маски, так як їх цілющу дію прискорює процеси відновлення шарів шкіри, її захисні функції і тим самим зберігає на тривалий період її молодість.

Для молодої шкіри компанія «AVA Laboratorium» (АВА Лабораторіум) пропонує ЗВОЛОЖУЮЧУ МАСКУ З ВОДОРОСТЯМИ з лінії PROFESSIONAL HOME SPA, унікальний склад якої забезпечить шкірі необхідну гідратацію і захист від впливу зовнішніх факторів. Комплекс вітамінів А, Е, F, екстракт морських водоростей і коензим Q10 відновить пошкоджений ліпідний прошарок рогового шару, який і є справжнім хранителем вологи.


      

Регулярне застосування МАСКИ З ЕКСТРАКТОМ ТОМАТІВ сповільнить процеси старіння шкіри після 35 років, захистить від шкідливого впливу вільних радикалів і відновить її пружність і еластичність. КРЕМ ПРОТИ ЗМОРЩОК З ЦЕРАМІДАМИ І ВІТАМІНАМИ А, Е, F завдяки рослинним церамідам, отримані з сої, активно відновлять ліпідний шар в зрілому епідермісі і нададуть шкірі пружність після 40 років.


      

СИРОВАТКА З ЕКСТРАКТОМ МОРКВИ І ГОРОШКОМ з лінії ЕКО САД чудово моделює овал обличчя і відновлює необхідну гідратацію і тургор шкіри обличчя і шиї після 45 років. Натуральні і органічні активні компоненти сироватки забезпечать глибоке живлення, рослинні екстракти, білки і мінерали відновлять структуру ліпідної мантії, комплекс вітамінів групи В, Е і F забезпечать необхідний водний баланс, повернуть шкірі пружність і підтягнутість.

 

  • Перші ознаки старіння. Профілактика зневоднення шкіри або як повернути шкірі необхідну вологу