Ексклюзивний дистриб’ютор в Україні
ТМ зареєстрована в Україні

Як захистити шкіру від дії вільних радикалів? Чарівні властивості антиоксидантів в натуральних косметичних препаратах

Найголовніше правило, якого повинні дотримуватися всі, хто хоче віддалити появу зморшок - стережіться сонця. Як би красиво не виглядала засмага на шкірі кінозірок і топ-моделей, вона є ознакою пошкодження шкіри сонячним випромінюванням, яке, накопичуючись з плином часу, виявляється зморшками і пігментними плямами. Особливо ретельно потрібно берегти шкіру від сонця тим, у кого вона тонка і світла. Зараз вчені вважають, що засмага в ранній молодості (18-20 років) вносить величезний внесок в появу зморшок в зрілому віці. Однак, навіть якщо ваша шкіра вже пошкоджена сонцем, ніколи не пізно почати відновлювати її і захищати. Звичайно, результат буде тим краще, чим раніше ви почнете остерігатися сонця. Але все ж основним чинником, що викликає незворотні зміни в нашому організмі є утворення вільних радикалів. 

Вільні радикали і старіння шкіри
Зараз навіть далекі від біології люди знають, що організм людини потребує вітамінів Е і С, а також бета-каротин. Без цих речовин не обходиться жодний засіб від зморшок, жоден полівітамінний комплекс. Ці речовини, різні за своєю хімічною природою, об'єднує одне - вони є антиоксидантами. Крім цих звичних антиоксидантів, в наше життя увійшли біофлавоноїди, селен, супероксиддисмутаза і інші речовини, назви яких раз у раз зустрічаються в анотаціях косметичних засобів. Можливо, багато хто вже чув про вільні радикали і про те, для чого потрібні антиоксиданти. Однак вчення про вільні радикали настільки важливо для розуміння механізмів старіння, що ми зобов'язані ще раз розібрати його основні положення.

Всі знають, що кисень необхідний для життя, тому всі бояться кисневого голодування. Справді, без кисню жити не можна, і навіть незначне зниження вмісту кисню в повітрі миттєво відбивається на нашому самопочутті. Кисень також небезпечний для живих істот. Небезпечним його роблять ті ж властивості, які зробили його необхідним. Всі аеробні істоти отримують енергію, окислюючи органічні молекули киснем. І всі вони повинні бути захищені від високої окислювальної здатності кисню. Власне кажучи, окислення - це те ж саме горіння. Просто в організмі речовини «згорають» поступово, в кілька етапів, вивільняючи енергію невеликими порціями. Якби органічні молекули згорали швидко, як дрова в печі, то клітина загинула б від теплового шоку. Після того як молекула окислюється, вона змінюється. Це вже не та молекула, що була раніше. Наприклад, целюлоза дерева в процесі горіння дров окислюється до вуглекислого газу і води - перетворюється в дим. Кисень - дуже сильний окислювач. Ще більш сильними окислювачами є вільні радикали кисню. 

Вільний радикал - це молекула, яка володіє високою реакційною здатністю, тому що у неї є вільне місце для електрона, який вона прагне відібрати в інших молекул. Коли це йому вдається, радикал стає неактивним і виходить з гри, зате позбавлена електрона (окислена) молекула відразу стає радикалом і стає на шлях розбою. Молекули, які раніше були інертними і ні з ким не реагували, тепер вступають в найхимерніші хімічні реакції. Наприклад, дві молекули колагену, які стали вільними радикалами, зіткнувшись з радикалами кисню, стають настільки активними, що зв'язуються один з одним. Зшитий колаген менш еластичний, ніж звичайний, тому накопичення колагенових димерів в шкірі призводить до появи зморшок. Вільні радикали кисню часто утворюються як побічні продукти біологічного окислення, однак вони можуть з'являтися в результаті впливу зовнішніх факторів - наприклад, УФ-випромінювання або іонізуючої радіації. Місцем утворення вільних радикалів при біологічному окисленні є мітохондрії - енергетичні станції клітин. І саме мітохондрії в першу чергу страждають від вільних радикалів. Виходить порочне коло: вільнорадикальне пошкодження мітохондрій призводить до порушення енергетики клітин і до збільшення продукції вільних радикалів. Захисниками мітохондрій від вільних радикалів є вітамін Е і 

коензим Q (убіхінон). Швидкість виробництва вільних радикалів в мітохондріях зростає при переїданні, коли організм повинен переробити набагато більше поживних речовин, ніж йому необхідно. Вільні радикали реагують на всі біологічні молекули, які зустрічаються їм на шляху, такими, як білки, ДНК, ліпіди. Якщо лавину окислення не зупинити, то може загинути весь організм. Саме це і відбувалося б з усіма живими організмами в кисневому середовищі, якби природа не подбала забезпечити їх потужною системою захисту - антиоксидантною системою.

Антиоксиданти - це молекули, які здатні блокувати реакції вільнорадикального окислення, відновлюючи окислені сполуки. Коли антиоксидант віддає свій електрон окислювача і перериває його руйнівний хід, він сам окислюється і стає неактивним. Для того щоб повернути його в робочий стан його треба знову відновити. Тому антиоксиданти, як досвідчені оперативники, зазвичай працюють парами, або групами, в яких вони можуть підтримати окисленого товариша і швидко відновити його. Наприклад, вітамін С відновлює вітамін Е, а глютатіон відновлює вітамін С. Найкращі антиоксидантні «кооперативи» містяться в рослинах. Це рослинні поліфеноли або біофлавоноїди, які спільно дуже ефективно борються з вільними радикалами. 

Щоб надати шкірі додатковий захист від шкідливої дії вільних радикалів компанія «AVA Laboratorium» (АВА Лабораторіум) розробила інноваційні формули для різних препаратів, що наділило їх вираженим антиоксидантним ефектом. Завдяки цьому, дія спрямована на одномоментне рішення декількох проблем шкіри. Одним з таких препаратів є КРЕМ З ФІТОГОРМОНИ з лінії PROFESSIONAL HOME SPA. Вхідні в його склад вітаміни С і Е, а також рослинні фітогормони конюшини, багаті ізофлавонами, проникають в глибокі шари шкіри, стимулюючи оновлення і захист від шкідливого впливу вільних радикалів у віці старше 30 років. Таку саму виражену антиоксидантну дію має ЗВОЛОЖУЮЧА МАСКА З ВОДОРОСТЯМИ з лінії PROFESSIONAL HOME SPA. СИРОВАТКА ДЛЯ ГЛАЗ З ВОДОРОСТЯМИ І КОЕНЗИМУ Q10 забезпечить ніжний догляд за шкірою навколо очей. Легка емульсія тонізує шкіру і покращує кровотік, а вітамін Е і коензим Q10 + R відновить регенерацію шкіри, оновлення колагену і нейтралізують вільні радикали, захищаючи клітини від руйнування і шкідливого впливу навколишнього середовища. КРЕМ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ з лінії ДЛЯ ЧУТЛИВОЇ шкіри не дає утворенню судинної сіточки. АКТИВАТОР МОЛОДОСТІ З ВІТАМІНОМ С І АЦЕРОЛА - надзвичайно ефективний концентрат зі стабільним вітаміном С. Починаючи з 25-30 років, шкіра потроху починає втрачати пружність і еластичність. Висока концентрація вітаміну С уповільнює в ній процеси окислення, пригнічуючи дію вільних радикалів, і стимулює вироблення колагену повертаючи шкірі необхідний тонус. Антиоксидантні властивості в організмі мають багато сполук. Це токофероли, каротиноїди, аскорбінова кислота, антиокислювальні ферменти, жіночі статеві гормони, коензим Q, тіолові з'єднання (що містять сірку), деякі амінокислоти і білкові комплекси, вітамін К і багато інших. Однак, незважаючи на такий потужний антиоксидантний захист, вільні радикали все ж надають досить руйнівну дію на біологічні тканини і, зокрема, на шкіру. Причиною цього є фактори, які різко посилюють продукцію вільних радикалів в організмі, що призводить до перевантаження антиоксидантної системи і до окислювального стресу. Найбільш серйозним з цих факторів є УФ-випромінювання.
  • Як захистити шкіру від дії вільних радикалів? Чарівні властивості антиоксидантів в натуральних косметичних препаратах