Ексклюзивний дистриб’ютор в Україні
ТМ зареєстрована в Україні

Як запобігти наслідкам фотостаріння за допомогою натуральних косметичних препаратів?

Невеликі дози УФ променів необхідні для життя людини. Доведена їх виключна роль у синтезі вітаміну D та метаболізмі кальцію. В зимові місяці при недостатньому УФ випромінюванню спостерігається загострення декотрих захворювань шкіри.  Психоемоційний стан людини також в багатьох випадках залежить від УФ променів: в похмуру погоду і темний час доби у багатьох наступає депресія. Надмірне УФ опромінення пошкоджує шкіру. Пошкодження бувають гострі і хронічні. Гострі ефекти пов’язані з безпосередніми ушкодженнями шкіри і реакцією шкіри на ці пошкодження. До гострих побічних ефектів відноситься засмага, потовщення шкіри і сонячні опіки. УФ-А промені з довжиною хвилі більше 340 нм відповідають в переважній більшості за передчасне старіння шкіри. УФ-В (280-320 нм) випромінювання в більшій мірі відповідає за сонячний опік. Так УФ-А і УФ-В промені можуть викликати злоякісні переродження клітин. В сучасному світі засмагу вважають ознакою здоров’я і краси але з точки зору медицини це не зовсім так. Справа в тому, що засмага це захисна реакція шкіри на пошкодження.

Основним завданням засмаги є попередження подальшого пошкодження котре може призвести до небезпечних змін шкіри. Швидка засмага утворюється завдяки довгохвильовим УФ-А променям і є результатом фотооксидного потемніння та перерозподілу пігменту меланіну в епідермальних клітинах котрий вони отримують від меланоцитів. Швидка засмага проявляється протягом двох годин після УФ опромінення і не має захисного ефекту проти сонячного опіку. Ряд експериментальних даних дозволяє допустити що він може забезпечити деякий захист ДНК клітин базального шару епідермісу. Сповільнена засмага проявляється через декілька годин або навіть днів після дії в основному УФ-В променів. Точний механізм засмаги і досі до кінця не вивчений. Вважається що в результаті УФ пошкоджень певних ділянок геному відповідальних за метаболізм меланіну, активізується фермент тирозиназа. Що, в свою чергу, призводить до сильнішого вироблення меланіну, збільшенню розмірів меланоцитів, подовженню відростків дендритів і їх більшої розгалуженості. Крім того УФ опромінення впливає на ферментативні процеси в інших клітинах шкіри і міжклітинному просторі, що призводить до переходу клітинної сукупності на інший рівень фізіологічної активності. Сповільнена засмага залишається на тижні і навіть місяці після УФ опромінення. Потовщення шкіри це не тільки результат пошкодження але і захисна реакція котра проявляється через декілька годин або днів після впливу УФ-В променів і зберігається місяцями. Посилене ділення базальних клітин і підвищене зчеплення корнеоцитів призводить до потовщення рогового шару епідермісу котрий є першою перепоною на шляху УФ променів і запобігає пошкодженням клітин що розташовані у нижніх шарах шкіри особливо базальних кератиноцитів.

Сонячний опік це захисна  реакція шкіри на пошкодження, та свого роду сигнальна система — обпечена людина навряд захоче і далі сидіти на сонці. Сонячний опік знайомий кожному хто обгорав на пляжі. Це почервоніння шкіри супроводжується болем, набряком, в деяких випадках підвищенням температури і появою пухирців. Пігментація шкіри або засмага проявляється через два — три дні після опромінення, а на шостий — десятий день засмага “сходить”, а шкіра починає лущитися цілими пластами. Пошкоджена УФ променями шкіра старіє. Однак це старіння має деякі особливості.

При справжньому старінні всі шари шкіри стають тоншими. При фото старінні відбувається потовщення епідермісу і рогового шару. Зміни міжклітинної речовини дерми при фото старінні нерівномірне — поряд з нормальними колагеновими волокнами в ньому знаходиться скупчення аморфного атипічного матеріалу який складається з  еластину. Здатність синтезувати колаген та інші компоненти міжклітинної речовини дерми фотопошкодженою шкірою зберігаються тому більшість ознак фотостаріння зворотні.  Характерною ознакою фотостаріння є судинні зірочки (павучки, сіточки) і пігментні плями (лентіго). У сукупності всі ці симптоми дають характерну картину фотостаріння, що і дало підставу вченим виділити його в самостійний вид старіння. 

Ще одним негативним наслідком УФ-випромінювання є фотодерматити - бурхлива запальна реакція шкіри з утворенням пухирів. Причини фотодерматитів різні. Чутливість до сонця може бути викликана будь-якими хворобами, а може з'являтися внаслідок косметичних процедур (дермабразія, лазерне шліфування, пілінг, епіляція). Іноді фотодерматит з'являється після деяких ліків (сульфаніламіди, тетрациклін, псоралени, деякі антидепресанти). Речовина, що підвищує чутливість шкіри до УФ-випромінювання, називається фотосенсибілізатором. Роль фотосенсибілізатор можуть зіграти компоненти косметики - деякі консерванти, ряд ефірних олій і навіть УФ-фільтри. Тому, якщо після виходу на вулицю шкіра раптово вкрилася пухирями і запалилася, то перше, що треба зробити, згадати, чи не приймали ви будь-які ліки та чи не наносили на шкіру новий денний крем. А якщо вам зробили лазерну шліфовку, дермабразію, епіляцію і т.п., необхідно використовувати сонцезахисні засоби з 100% -ним поглинанням УФ-випромінювання (наприклад, на основі діоксиду титану). Фотостаріння, на відміну від звичайного старіння, піддається лікуванню. Звичайно, повністю омолодити шкіру не вдається, однак, в значній мірі зміни шкіри, викликані УФ-випромінюванням, зворотні. 

Для обробки фотопошкодження шкіри застосовується пілінг з альфа-гідрокислотами (АНА), які стимулюють посилене лущення верхнього шару шкіри, прискорюють оновлення епідермісу і підсилюють синтез колагену, а також препарати, що містять ретинову кислоту. При порушенні синтезу меланіну в клітинах шкіри розвивається гіперпігментація, створюючи косметологічні незручності. Для вирішення цієї проблеми добре підходять препарати з АНА. Тільки ось концентрацію їх повинна бути невисокою (найбільш оптимальною є концентрація АНА-кислот 6-10%). В іншому випадку може статися зворотний ефект. Сильно концентрована кислота здатна викликати запалення шкіри, яке, в свою чергу, призведе до ще більшого посилення пігментації. Засоби, які треба змивати після процедури, не володіють потрібним ефектом. Адже кислоти повинні увібратися шкірою, а потім вже вони починають діяти. Тому процедури із застосуванням АНА-кислот краще проходити в кабінеті професійного косметолога, враховуючи причини і необхідність їх застосування:
- фотостаріння;
- суха шкіра;
- наявність перших ознак старіння шкіри обличчя і шиї;
- вугровий висип;
- жирна шкіра, рубці і шрами (постакне). 

Для вирішення цих проблем компанія «AVA Laboratorium» (АВА Лабораторіум) пропонує  СИРОВАТКУ З ФРУКТОВИМИ КИСЛОТАМИ 10% і ЕКСФОЛЮЮЧИЙ КРЕМ З АНА 10%, які забезпечать глибоке оновлення і зволоження шкіри обличчя і шиї. Після проведення процедури очищення необхідно деякий час наносити на шкіру препарати, що допомагають захистити її від впливу сонячних променів, а також блокують синтез меланіну. Застосування АНА кислот обумовлено їх позитивним впливом на шкіру: АНА-кислоти володіють яскраво вираженою відлущуючою властивістю. Верхній шар епідермісу стоншується, а на його місці з'являється ніжна, молода шкіра. Такий процес оновлення пояснюється посиленим виробленням колагену. Його синтез провокують саме фруктові кислоти. Характерний для цих природних помічників і зволожуючий ефект. Особливу відповідальність за це несе молочна кислота, але не відстають і інші. Адже зволоження стає можливим завдяки злущуванню і оновленню. У молодих клітинах набагато вище натуральний зволожуючий фактор під назвою NMF. АНА-кислоти - відмінні антиоксиданти. Ефект від них просто приголомшливий: вони сприяють правильній роботі клітин, захищають шкіру від дії вільних радикалів. Слід сказати і про протизапальні властивості цих фруктових помічників. Шкіра після їх застосування виглядає здоровою, еластичною, оновленою. Завдяки цьому АНА-кислоти мають ряд переваг перед іншими препаратами. 

Дані кислоти мають високу ефективність, тому що діють відразу на 3 рівнях - молекулярному, клітинному і тканинному. Тобто вони не тільки позитивно впливають на шкіру, але і стимулюють ріст клітин, і покращують їх структуру.

Не мають вікових обмежень. Їх можна використовувати як в підлітковому віці, так і до глибокої старості. Але краще починати знайомство з ними після 25 років.
На відміну від ретинової кислоти, АНА-кислоти підходять практично всім. У всякому разі, людей з індивідуальною непереносимістю цих речовин набагато менше.

 

Як захиститися від УФ-випромінювання

Постійно ховатися від сонця неможливо, та й не потрібно. Однак слід вживати запобіжних заходів, що оберігають від надмірного УФ-випромінювання. Креми «проти засмаги» містять УФ-фільтри широкого спектра дії, що блокують весь УФ-діапазон. Таким засобом, наприклад, є крем White Skin SPF15 від компанії «AVA Laboratorium» (АВА Лабораторіум). Цей гіпоалергенний крем, містить в своєму складі діоксид мікронізованого титану - фізичний фільтр з високим ступенем захисту і тирозин — речовина що активізує меланогенезис. Рослинні екстракти: екстракт огірка і шовковиці, олія виноградних кісточок і вітамін С - природні антиоксиданти, які посилюють захисний ефект крему. Саме такі засоби є кращим захистом від фотостаріння і знижують ризик виникнення злоякісних новоутворень. Їх застосовують також у разі підвищеної чутливості шкіри до сонячного світла. Під впливом УФ-випромінювання в шкірі утворюються вільні радикали. На боротьбу з ними піднімається вся антиоксидантна система шкіри. Ця боротьба часто буває нерівною, тому що інтенсивне сонячне випромінювання пошкоджує антиокислювальні ферменти шкіри. Для того щоб допомогти шкірі боротися з вільними радикалами, перед виходом на пляж потрібно посилити антиоксидантний захист. Для цього використовують косметичні олії, що містять природні антиоксиданти, вітамін Е і каротиноїди: наприклад, олію моркви, пальмову чи льняну олії. При цьому косметика не повинна містити ненасичені жирні кислоти, тому що під дією УФ-випромінювання вони будуть окислюватися і стануть джерелом вільних радикалів на шкірі. Зокрема СТИМУЛЮЮЧА МАСАЖНА ОЛІЯ З ІЛАНГ-ІЛАНГУ і ГАРМОНІЗУЮЧА МАСАЖНА ОЛІЯ  З ТРОЯНДОЮ компанії «AVA Laboratorium» (АВА Лабораторіум) включають в свій склад натуральні ефірні олії, в тому числі олію виноградних кісточок, вітаміни Е і F, які забезпечують захист від прямих сонячних променів, відновлюють гідро-ліпідний баланс і еластичність шкіри після засмаги. 
  • Як запобігти наслідкам фотостаріння за допомогою натуральних косметичних препаратів?